Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
NIE DLA DYMU
​NIE DLA DYMU- promujemy bezpieczeństwo w domach i zachęcamy do instalowania czujników dymu
 
W ponad 260 Rodzinnych Domach Dziecka w całej Polsce strażacy zainstalują czujniki dymu zakupione przez Fundację ORLEN - DAR SERCA, pomysłodawcę ogólnopolskiej akcji społecznej „NIE DLA DYMU”. Jej głównym celem jest podniesienie bezpieczeństwa domowników przez zainstalowanie czujników dymu. Patronat honorowy nad inicjatywą objęła Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.
 
nie_dla _dymu.JPG
 
W trosce o bezpieczeństwo swoich podopiecznych jeszcze w tym roku Fundacja wyposaży w czujniki dymu ponad 260 Rodzinnych Domów Dziecka w Polsce, w których wychowuje się ponad 2200 dzieci.
Do tej szczytnej akcji mogą się także włączyć klienci stacji paliw ORLEN, przekazując określoną liczbę punktów w programie VITAY. W podziękowaniu za przekazane punkty, każdy z darczyńców otrzyma czujnik dymu. Uzyskane środki zasilą konto Fundacji, a następnie zostaną przeznaczone na kolejne projekty służące podwyższeniu poziomu bezpieczeństwa w Rodzinnych Domach Dziecka.

Akcja „NIE DLA DYMU” wpisuje się także w działania Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w ramach planowanego na lata 2014-2023 programu „Zgaś ryzyko”, którego celem jest ograniczenie liczby pożarów.
Informacje na temat miejsc montażu czujników dymu można znaleźć na stronach Państwowej Straży Pożarnej, np.:
 
To nie pierwsza inicjatywa Fundacji ORLEN – DAR SERCA, której celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i ich opiekunów. W ubiegłym roku Fundacja włączyła się do prowadzonej przez Komendę Główną PSP akcji „NIE dla czadu!”, wyposażając w czujniki tlenku węgla ponad 120 Rodzinnych Domów Dziecka w całej Polsce.
 
Informacja o czujniku dymu
Zdjęcie czujnika dymu