Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Wsparcie Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” dla polskiej transplantologii

21-05-2019  

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” przekazała 150 000 zł na rzecz „Biegu po Nowe Życie”, największej tego typu inicjatywie w Polsce. W biegu udział wzięli sportowcy – amatorzy po przeszczepach, ale także autorytety medycyny transplantacyjnej oraz znane osoby ze świata filmu, teatru, muzyki, estrady i sportu.

Celem „Biegu po Nowe Życie” jest edukacja w zakresie transplantacji narządów. Poprzez swoje działania organizatorzy budują społeczne poparcie dla transplantacji, upowszechniają świadectwa woli oraz promują świadome dawstwo narządów. Ideę promują aktorzy, muzycy, artyści, sportowcy, przedstawiciele nauki i mediów, którzy dwa razy w roku spotykają się w wyjątkowym sztafetowym marszu nordic walking z osobami po przeszczepach z całej Polski. 

13 kwietnia „Bieg po Nowe Życie” po raz dziewiąty zagościł w Wiśle. Frekwencja była rekordowa – na trasie pojawiło się ponad 70 sztafet.

– W Polsce niektórzy pacjenci ze skrajną niewydolnością narządów nadal umierają, bo w porę nie udaje się znaleźć dawców. Wspierając Bieg po Nowe Życie chcemy propagować ideę przeszczepów, jako wielkiej wartości dającej życie innym – mówi Katarzyna Różycka, Prezes Fundacji „ORLEN – DAR SECA”.

Dzięki zasięgowi i przesłaniu „Bieg po Nowe Życie” wpisał się na listę najważniejszych polskich kampanii społecznych.


« powrót