Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Nowy sprzęt ratujący życie dla szpitala w Ostrowie Wielkopolskim

12-12-2018  

Użytkownicy programu lojalnościowego VITAY oraz aplikacji Yanosik przekazali za pośrednictwem Fundacji „ORLEN - DAR SERCA” specjalistyczny sprzęt medyczny o wartości 70 tysięcy złotych służący rehabilitacji dzieci w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Wsparcie było możliwe dzięki rozpoczętej w marcu 2015 wspólnej akcji twórców apli​kacji VITAY i YANOSIK, w ramach której każdy z kierowców może zbierać punkty VITAY za zakupy na stacjach ORLEN oraz za zgłoszenie w aplikacji Yanosik zdarzenia na drodze, a następnie przekazać je na wybrany cel charytatywny. Obdarowany szpital to drugi w województwie wielkopolskim ośrodek zajmujący się leczeniem noworodków z najcięższymi chorobami oraz wcześniaków o skrajnie małej masie ciała.

Przekazany sprzęt obejmuje zestaw do rehabilitacji oddechowej wcześniaków z zaburzeniami oskrzelowo-płucnymi oraz oksymetr mózgowo somatyczny, pozwalający na wczesne wykrywanie anomalii centralnego układu nerwowego. Wczesne wykrycie zagrożenia wystąpienia anomalii narządowych u niemowląt pozwala na szybkie wdrożenie właściwego leczenia zapobiegającego trwałemu kalectwu.

To już druga darowizna przekazana na rzecz szpitala w Ostrowie Wielkopolskim przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”. W maju 2017 placówka otrzymała respirator transportowy do karetki przewożącej noworodki o wartości 30 tysięcy złotych. Ponadto do tej pory w ramach współpracy VITAY i Yanosika zakupiony został także sprzęt rehabilitacyjny dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, poprawione zostało oznakowanie dziesięciu przejść dla pieszych w pobliżu płockich placówek oświatowych, pięćdziesiąt Rodzinnych Domów Dziecka dostało nowoczesne kaski rowerowe, a jednostki straży pożarnej w Sierpcu i Trzepowie otrzymały sprzęt ratowniczy. 

_DSC7535.JPG

​​


« powrót