Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Podopieczni Fundacji „ORLEN- DAR SERCA” na feriach zimowych

06-02-2017  Informacja prasowa

Dzięki środkom zebranym w ramach ubiegłorocznej akcji 1% PODATKU = TWÓJ DAR SERCA, Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” po raz kolejny zaprosiła podopiecznych Rodzinnych Domów Dziecka wraz z opiekunami na zimowiska do Szczyrku.

Półmetek ferii już za nami, a do domów z uśmiechem na ustach i dyplomem ukończenia szkolenia narciarskiego wróciło 70 podopiecznych RDD znajdujących się pod opieką Fundacji. Dla niektórych była to pierwsza okazja wyjazdu na zimowiska i nauki szusowania po stoku. Do końca ferii zimowych w Szczyrku pierwsze doświadczenia narciarskie zdobywać będzie jeszcze 60 osób. W sumie ze śnieżnego wypoczynku skorzysta 130 uczestników. 

Szczyrk jest jedną z najciekawszych miejscowości Beskidu Śląskiego, to idealne miejsce na organizację zimowego wypoczynku, szczególnie dla narciarzy - zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących. Wypoczynek zimowy organizowany przez Fundację to realizacja programu opartego na  nauce przez zabawę, dlatego też oprócz nauki jazdy na nartach dzieci wraz z opiekunami biorą udział w  wycieczkach górskich i zwiedzaniu okolic. W programie każdego turnusu są także zabawy z góralami, podczas których uczestnicy poznają kulturę i tradycję regionu, warsztaty plastyczne i cyrkowe oraz zajęcia integracyjne. Najmłodsze dzieci uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez animatora. Terminy zimowisk Fundacja dopasowała do kalendarza ferii zimowych w poszczególnych województwach tak, aby z oferty wyjazdu mogli skorzystać podopieczni Rodzinnych Domów z terenu całej Polski.

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” współpracuje z Rodzinnymi Domami Dziecka od ponad 15 lat. Ze wsparcia Fundacji korzysta ponad 2 500 wychowanków z prawie 350 Rodzinnych Domów Dziecka z całej Polski.  Fundacja przekazuje środki na doraźną pomoc, leczenie i rehabilitację oraz wyposaża Rodzinne Domy w karty paliwowe. Dzieci korzystają z programu stypendialnego, uczestniczą w organizowanych przez PKN ORLEN i Fundację spotkaniach. W grudniu ponad 800 wychowanków RDD, biorących udział w konkursie na kartkę świąteczną PKN ORLEN otrzymało paczki świąteczne od Fundacji. Dzięki organizowanym przez Fundację warsztatom i konferencjom szkoleniowym, osoby prowadzące RDD mogą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje wychowawcze, dla nich również wydawane są poradniki i publikacje naukowe.

 
ferie2017_1.jpg 

ferie2017_2.jpg

ferie2017_3.jpg

ferie2017_4.jpg
 
 

« powrót