Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Z rozwijaniem pasji nie czekam do osiemnastki!

24-01-2019  

Łącznie 237 stypendiów przyznała Fundacja „ORLEN - DAR SERCA” w roku szkolnym 2018/2019 w ramach dwóch programów stypendialnych - Dla Płocka i powiatu płockiego oraz Dla Orłów. W tegorocznej edycji uczniowie doceniani byli za ponadprzeciętne wyniki w nauce, osiągniecia sportowe oraz za pracę na rzecz społeczności lokalnych. Uroczyste wręczenie aktów stypendialnych miało miejsce w dniu 23 stycznia 2019 r. w ORLEN ARENIE w Płocku.

Przyznawane przez Fundację stypendia trafiają do bardzo młodych ludzi, z których wielu dopiero jest u progu dorosłości - stąd motto gali „Z rozwijaniem pasji nie czekam do osiemnastki”. Stypendyści mogli także wysłuchać wykładu motywacyjnego, który poprowadził Tomasz Grzywaczewski – podróżnik, dziennikarz oraz autor książki „Przez dziki Wschód”, za którą otrzymał Nagrodę Magellana 2012. Jest pomysłodawcą Long Walk PLUS Expedition – głośnej wyprawy śladami ucieczki z gułagu Witolda Glińskiego oraz współautorem dokumentalnego filmu opowiadającego o tej wyprawie. Pasjonuje się poszukiwaniem i odkrywaniem zapomnianych opowieści. Najmłodszy w Polsce członek prestiżowego amerykańskiego The Explorers Club. Uczestnik wyprawy do Kamerunu „Vivat Polonia 2016” śladami polskiego odkrywcy Stefana Szolc-Rogozińskiego. W wydarzeniu wzięli również udział laureaci z poprzednich edycji programów, co sprzyjało wymianie wiedzy i spostrzeżeń.

Prowadzone przez nas programy stypendialne to jeden z najważniejszych obszarów działań Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” – mówi Prezes Fundacji Katarzyna Różycka – Praca z tak zdolną i zaangażowaną społecznie młodzieżą to przyjemność. Obserwowanie rozwoju tych młodych ludzi i ich dalszej ścieżki kariery potwierdza, że są to osoby wartościowe, które zasługują na docenienie ich pasji i działań. Szczególnie cieszy mnie to, że w tym roku do grona naszych podopiecznych dołączyła grupa nowych uczniów, których rozwój będziemy śledzić z uwagą – dodaje Katarzyna Różycka.

Tegoroczna Gala była wyjątkowa, bo była jednocześnie jubileuszem 10-lecia programu stypendialnego Dla Płocka i powiatu płockiego. W ramach obecnej edycji 124 uczniów z pasją co miesiąc otrzyma środki na realizowanie swych celów naukowych, sportowych i społecznych.

Obok stypendystów z Płocka, na Gali gościli także laureaci programu Dla Orłów. To program skierowany wyłącznie do dzieci pracowników PKN ORLEN oraz Spółek Grupy Kapitałowej.

W całej Grupie ORLEN wspieramy nie tylko naszych pracowników, ale także ich rodziny. Jednym z narzędzi w tym zakresie są właśnie programy stypendialne. Tylko w tym roku Fundacja przyznała aż 113 stypendiów najzdolniejszym dzieciom pracowników Grupy ORLEN - mówi Wioletta Kandziak, Dyrektor Wykonawczy ds. Kadr w PKN ORLEN, Członek Zarządu Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”.

Uzyskanie stypendium w obu programach Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” wymaga spełnienia kilku warunków. Najważniejszym z nich jest, w przypadku stypendiów naukowych, odpowiednia wysokość średniej – co najmniej 4,7. Dodatkowe punkty uczniowie otrzymują za osiągnięcia wychodzące poza standardowy program nauki – udział w olimpiadach, konkursach oraz za pracę społeczną. Od sportowców oczekuje się przede wszystkim wybitnych wyników w uprawianej dyscyplinie, ale również średniej nie niższej niż 4,0. Z kolei uczniowie pracujący społecznie musieli przede wszystkim udokumentować działalność na rzecz innych oraz legitymować się średnią na poziomie 4,5.

Warto przypomnieć, że Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” obok wspomnianych programów prowadzi także program dla dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka oraz funduje stypendia specjalne jak na przykład stypendium „Pełnia życia” – czteroletnie stypendium skierowane do medalistów Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016.


fo-011.JPG

fo-003.JPG

fo-009.JPG

fo-021.JPG


 

 

Płock

« powrót