Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
VITAY z Yanosikiem pomagają ratować życie noworodków

20-12-2016  

Użytkownicy programu lojalnościowego VITAY oraz aplikacji Yanosik przekażą za pośrednictwem Fundacji „ORLEN - DAR SERCA” blisko 30 tysięcy złotych na rzecz Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki darowiźnie lekarze zakupią na początku przyszłego roku respirator transportowy do karetki przewożącej noworodki.

 

W roku 2012 Oddział Neonatologiczny ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim uzyskał III - najwyższy stopień referencyjności. Oznacza to, że do placówek tego typu przyjmowane są kobiety o wysokim zagrożeniu ciąży, gdzie jest bardzo wysokie ryzyko urodzenia wcześniaka. Ostrowski szpital to drugi w województwie wielkopolskim ośrodek zajmujący się leczeniem noworodków z najcięższymi chorobami oraz wcześniaków o skrajnie małej masie ciała, dlatego Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” zarekomendowała przekazanie darowizny właśnie tej placówce. Przy oddziale działa specjalistyczna karetka transportowa typu „N” służąca do transportu noworodków wymagających intensywnej terapii do ośrodków wysokospecjalistycznych. Wszystkie dzieci urodzone w Ostrowie Wielkopolskim oraz regionie południowej Wielkopolski, które wymagają specjalistycznego leczenia przyjmowane są na właśnie ten oddział. Dlatego też zespół karetki „N” stale wykonuje transporty noworodków do Ostrowa z innych szpitali, lub z ośrodka ostrowskiego do innych jednostek np. kardiochirurgicznych. Zdaniem lekarzy, aby zachować najwyższe standardy leczenia i bezpieczeństwa chorych dzieci należy wymienić znajdujący się na wyposażeniu karetki respirator transportowy, który ze względu na intensywność użytkowania jest już mocno wyeksploatowany. Dzięki dofinansowaniu Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” oraz użytkownikom programu lojalnościowego VITAY i aplikacji Yanosik oddział neonatologiczny w Ostrowie Wielkopolskim będzie mógł zakupić zupełnie nowy sprzęt ratujący życie.

Przekazanie darowizny będzie możliwe dzięki rozpoczętej w marcu 2015 wspólnej akcji twórców aplikacji VITAY i YANOSIK, dzięki którym każdy z kierowców może zbierać punkty VITAY nie tylko za zakupy na stacjach ORLEN, ale także za zgłoszenia zdarzenia na drodze dokonane w aplikacji Yanosik, a następnie przekazywać je na wybrany cel charytatywny. Przypomnijmy, że dzięki zebranym środkom zakupiony został już sprzęt rehabilitacyjny do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie oraz poprawione zostało oznakowanie dziesięciu przejść dla pieszych w pobliżu płockich placówek oświatowych. 


respirator_zdjęcie.JPG


« powrót