Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Rodzinne Domy Dziecka w Polsce bezpieczniejsze dzięki Fundacji „ORLEN - DAR SERCA”

07-12-2017  

Wszystkie Rodzinne Domy Dziecka w Polsce znajdujące się pod opieką Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” zostały wyposażone w tym roku w dualne czujniki dymu i tlenku węgla.  Urządzenia zostały przekazane w ramach akcji społecznej „NIE DLA DYMU”, realizowanej pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Celem tegorocznej edycji akcji „NIE DLA DYMU”,  było nie tylko wzmocnienie bezpieczeństwa podopiecznych w Rodzinnych Domach Dziecka, ale także zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na problem związany z czadem i dymem, szczególnie w okresie wymuszającym ogrzewanie domów. Dlatego też Fundacja wraz z PKN ORLEN prowadziła akcję informacyjną na wszystkich stacjach paliw w kraju. W ramach projektu każdy klient stacji, który wymienił punkty VITAY i nabył za symboliczną złotówkę czujnik czadu i dymu przyłożył się także do tego, że drugi taki sam produkt został przekazany przez Fundację „ORLEN- DAR SERCA” do Rodzinnych Domów Dziecka w całej Polsce.

Wczoraj ostatnie urządzenie zostało przekazane do rodzinnej placówki w Warszawie. W spotkaniu, jakie odbyło się w Mikołajki w warszawskim Rembertowie, udział wzięła Maria Sosnowska, członek Zarządu ds. Inwestycji i Zakupów w PKN ORLEN, Piotr Sieradzki, Komendant Zakładowej Straży Pożarnej ORLEN oraz  gen. brygadier Leszek Suski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.    

- Wierzę, że ten czujnik, który dziś Wam przekazujemy, podniesie poczucie bezpieczeństwa, tak ważne w każdym domu. To sprzęt który poinformuje Was o zagrożeniu dymem i tlenkiem węgla, choć mam nadzieję, że takiego zagrożenia nigdy nie będzie – mówiła podczas  spotkania Maria Sosnowska Członek Zarządu ds. Inwestycji i Zakupów w PKN ORLEN. 

Identyczny sprzęt Fundacja przekazała wszystkim swoim podopiecznym. Czujniki, które zostały przekazane do placówek służą do ostrzegania, a tym samym do ochrony pomieszczeń przed pożarem i ulatniającym się tlenkiem węgla. Urządzenie posiada dwa niezależne sensory, które wydają komunikaty w zależności od rodzaju zagrożenia, ale także informują o konieczności wymiany baterii.

Tegoroczna edycja akcji społecznej „Nie dla Dymu” jest szóstą w historii Fundacji. W dotychczas realizowanych edycjach, Fundacja przekazała Rodzinnym Domom Dziecka w całej Polsce cały pakiet przeciwpożarowy, jak gaśnice, czujniki tlenku węgla, czujniki dymu i koce gaśnicze. W ubiegłym roku, do użytkowników programu lojalnościowego VITAY i podopiecznych Fundacji, trafiły profesjonalne i w pełni wyposażone apteczki domowe.

Fundacja „ORLEN- DAR SERCA” pod swoją opieką ma blisko 360 Rodzinnych Domów Dziecka w całej Polsce. Jej pomoc to przede wszystkim programy stypendialne skierowane do podopiecznych tych placówek, pomoc finansowa na zabezpieczenie najważniejszych potrzeb dzieci związanych ze zdrowiem, czy edukacją, podnoszenie kompetencji osób prowadzących RDD, czy też organizacja ferii zimowych i wakacji dla całych Rodzin.

NIE_DLA_DYMU_6_grudnia_2017_1_grupowe.jpg
NIE_DLA_DYMU_6_grudnia_2017_2_czujnik.jpg
NIE_DLA_DYMU_6_grudnia_2017_3_strażacy.jpg

NIE_DLA_DYMU_6_grudnia_2017_4_choinka.jpg

​​​

NIE DLA DYMU

« powrót