Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Popraw bezpieczeństwo swoje i dzieci w Rodzinnych Domach Dziecka

03-11-2017  

Klienci stacji paliw ORLEN uczestniczący w Programie VITAY mogą za otrzymane punkty i symboliczną złotówkę nabyć elektroniczny czujnik czadu i dymu. Tym samym sprawiają, że kolejne tego typu urządzenie zostanie przekazane na rzecz Rodzinnych Domów Dziecka.

 

Ruszyła ogólnopolska akcja społeczna „NIE DLA DYMU”, realizowana po raz kolejny pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej przez Fundację „ORLEN - DAR SERCA”.

Celem tegorocznej edycji jest nie tylko poprawa bezpieczeństwa podopiecznych w Rodzinnych Domach Dziecka, ale także zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na problem związany z czadem i dymem, szczególnie w okresie wymuszającym ogrzewanie domów.

Akcja będzie prowadzona na wszystkich stacjach paliw PKN ORLEN w listopadzie. Każdy klient, który wymieni 23 500 pkt VITAY i dopłaci symboliczna złotówkę na czujnik czadu i dymu może mieć pewność, iż drugi taki sam produkt zostanie przekazany przez Fundację „ORLEN- DAR SERCA” do Rodzinnych Domów Dziecka w całej Polsce - mówi Iwona Tandecka, Prezes zarządu Fundacji.

Czujnik Kidde 10SCO służy do ostrzegania, a tym samym do ochrony pomieszczeń przed pożarem i ulatniającym się tlenkiem węgla. Urządzenie posiada dwa niezależne sensory, które wydają komunikaty w zależności od rodzaju zagrożenia, ale także informują o konieczności wymiany baterii. Czujnik może być zainstalowany na suficie lub ścianie w większości pomieszczeń domowych. Praca czujnika przewidziana jest na 10 lat, po tym czasie sprzęt wyda specjalny komunikat informujący o konieczności jego wymiany.

Tegoroczna edycja akcji społecznej „Nie dla Dymu” jest szóstą w historii Fundacji. Jej celem jest promocja szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W dotychczas realizowanych edycjach, Fundacja przekazała Rodzinnym Domom Dziecka w całej Polsce cały pakiet przeciwpożarowy jak gaśnice, czujniki tlenku węgla, czujniki dymu i koce gaśnicze. W ubiegłym roku, do użytkowników programu lojalnościowego VITAY i podopiecznych Fundacji, trafiły profesjonalne i w pełni wyposażone apteczki domowe.

Udział w akcji społecznej „NIE DLA DYMU” i wymiana punktów VITAY na czujnik możliwa jest na dowolnej stacji ORLEN oraz poprzez stronię http://www.vitay.pl/katalog-Vitay/nagrody/CZUJNIK-DYMU-I-TLENKU-WEGLA,2126.html. Akcja prowadzona będzie do końca listopada lub do wyczerpania zapasów.​ ​
 plakat_NIE DLA DYMU_2017_JPG.pngNIE DLA DYMU

« powrót