Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Nowe pojazdy dla płockiej policji

12-01-2018  

Komenda Miejska Policji w Płocku powiększyła tabor o trzy kolejne samochody. Zakup współfinansowany był przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”. Nowe samochody zwiększą mobilność funkcjonariuszy, a tym samym poprawią ich skuteczność w przeciwdziałaniu przestępczości.

W minionym roku, podczas Święta Policji komendant płocki otrzymał z rąk przedstawiciela PKN ORLEN symboliczny czek na kwotę 130 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczone zostały m.in. na wsparcie zakupu nowego taboru samochodowego, zakup paliwa oraz organizację działań profilaktycznych. Dzięki otrzymanym środkom płocka policja mogła zakupić trzy nowe samochody marki opel Astra kombi. Uroczyste przekazanie pojazdów Wydziałowi Ruchu Drogowego odbyło się w piątek, 12 stycznia w Płocku.

- Działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa to bardzo ważne zaangażowanie naszej Firmy na rzecz społeczności lokalnej, dlatego doceniając starania Policji w Płocku wspieramy po raz kolejny zakup samochodów do interwencji. Jestem przekonana, że w dużym stopniu przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Podobnie jak niedawno przeprowadzona przez nas akcja „Daj się zobaczyć”, w trakcie której wręczyliśmy odblaski każdemu dziecku ze szkoły podstawowej w Płocku – powiedziała Wioletta Kulpa, Delegat Prezesa Zarządu PKN ORLEN ds. Społeczności Lokalnych.

Nowoczesne radiowozy są jednym z najistotniejszych elementów w skutecznej walce z tzw. piratami drogowymi – zwłaszcza tymi, którzy mimo swojego nagannego zachowania na drodze, nie reagują na polecenia policjantów wzywające do zatrzymania. Zakupione auta pozwalają na skuteczne prowadzenie ewentualnego pościgu za takimi kierowcami.

Zdaniem Komendy Miejskiej Policji w Płocku, ze statystyk jasno wynika, że to właśnie niebezpieczna prędkość i wymuszanie pierwszeństwa przejazdu są głównymi przyczynami wypadków. Dzięki darowiźnie z Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego mogą jeszcze skuteczniej działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.

PKN ORLEN oraz Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” od wielu lat regularnie wspierają płockich policjantów w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom. W ciągu ostatnich dwóch lat, dzięki darowiznom z Fundacji Komenda zakupiła dwa nowe auta, otrzymała dodatkowe środki na zakup paliwa, alkomatów oraz prowadzenie działalności profilaktycznej. W latach ubiegłych PKN ORLEN poprzez Fundację również przekazał Policji liczne darowizny, m.in. w postaci samochodów, zestawów informatycznych czy kart paliwowych. Łączna wartość darowizn cyklicznie przekazywanych przez Fundację „ORLEN- DAR SERCA” Komendzie Miejskiej Policji w Płocku na poprawę bezpieczeństwa wyniosła już niemal 2, 5 mln zł.​

uroczyste wręczenie samochodów_Policja_Płock_12.01.18_1.jpg
uroczyste wręczenie samochodów_Policja_Płock_12.01.18_2.jpg
uroczyste wręczenie samochodów_Policja_Płock_12.01.18_3.jpg

Płock

« powrót