Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Mistrzowie Chemii wybrani

03-08-2017  

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” rozstrzygnęła ogólnopolski program stypendialny „Mistrzowie CHEMII”. Dziewięciu pasjonatów chemii otrzyma wsparcie Fundacji na cały okres nauki w szkole średniej.

Nowi „Mistrzowie Chemii” realizować będą program w dwóch współpracujących z Fundacją placówkach: Liceum Akademickim przy Zespole Szkół UMK w Toruniu oraz w Technikum działającym w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku. Dołączą do elitarnego grona 18 stypendystów, którzy otrzymali dofinansowanie w poprzednich edycjach.

W ramach stypendium Fundacja pokrywa koszty związane z edukacją, m. in. zakup podręczników i pomocy szkolnych, udział w programie zajęć dodatkowych i pobyt w internacie wraz z wyżywieniem. Dodatkowo stypendyści otrzymają od Fundacji comiesięczne kieszonkowe na pokrycie osobistych wydatków związanych z nauką.

„Mistrzowie CHEMII” to program skierowany do szczególnie uzdolnionych uczniów, którzy wykazują zainteresowanie przedmiotami ścisłymi oraz wiążą swoją przyszłość z chemią. Celem programu jest wspieranie rozwoju naukowego młodych chemików, poprzez zapewnienie im optymalnych warunków do kształcenia. W tym roku Fundacja realizuje szóstą już edycję „Mistrzów Chemii”. W zdobyciu edukacji na najwyższym poziomie pomogliśmy już 30 absolwentom szkół w Toruniu i współpracującym z FODS w poprzednich edycjach Technikum Chemicznym w Krakowie. Fundacja wspiera również edukację tych stypendystów, którzy kontynuują swoją przygodę z chemią, m. in. studiując na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej.

Stypendystami programu zostali:

1.            Ewa Anna Borowiak      

2.            Aleksander Dukaczewski            

3.            Krzysztof Dziardziel

4.            Natalia Dziurlik

5.            Piotr  Konopka

6.            Zelia Magdziak

7.            Paweł Nowak

8.            Zuzanna Maja Sędziak 

9.            Zofia Anna Szkudlarek 

 

Gratulujemy!​ 

Mistrzowie Chemii

« powrót