Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Klienci programu VITAY poprawią bezpieczeństwo dzieci

14-06-2017  

Dzięki zaangażowaniu posiadaczy kart VITAY, a zarazem klientów stacji paliw ORLEN ponad milion złotych zostanie przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa dzieci w pobliżu szkół w całej Polsce. Realizacja projektu jest możliwa dzięki programowi „Bezpieczna Droga do Szkoły”, w ramach którego, je​dnostki samorządu terytorialnego mogą starać się o fundusze.

Ponad milion pięćdziesiąt tysięcy złotych przekazane przez PKN ORLEN Fundacji ORLEN-DAR SERCA na realizacje projektu związanego z poprawą bezpieczeństwa dzieci, pochodzi z jubileuszowej loterii „Nagród po sam korek”, jaką ORLEN przeprowadził w ubiegłym roku wśród użytkowników programu VITAY. Dzięki zaangażowaniu konsumentów odwiedzających stacje ORLEN i biorących udział w tej loterii firma może przekazać ekwiwalent zysku na szczytny cel wybrany przez klientów.

Realizacja strategii społecznej odpowiedzialności w biznesie PKN ORLEN i zaangażowanie uczestników programu VITAY w cele niekomercyjne, umożliwią Fundacji „ORLEN- DAR SERCA” realizację nowego programu związanego z bezpieczeństwem uczniów.

„Bezpieczna Droga do Szkoły”, to program, który startuje wraz z początkiem lipca. O fundusze na poprawę oznakowania przejść drogowych w miejscach przy szkołach mogą się starać jednostki samorządu terytorialnego, będące jednocześnie zarządcami dróg. Zgłoszenia będą przyjmowane za pomocą specjalnego formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie internetowej Fundacji www.orlendarserca.pl.

Wypelnij_formularz_CTA.png 

Aplikacje należy składać od 1 lipca do 31 sierpnia bieżącego roku. W wersji papierowej przyjmowane będą do 8 września. Oceny wniosków dokona powołana przez zarząd Fundacji komisja. Ocenie podlegać będzie przede wszystkim lokalizacja zgłoszonych przejść, uzasadnienie wyboru konkretnych dróg oraz efekty jakie zostaną osiągnięte i będą miały wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców gminy czy powiatu w danym miejscu po wprowadzeniu oznakowania.

Program zostanie rozstrzygnięty do końca listopada 2017 r., a obdarowani będą mieli 12 miesięcy na wykonanie prac. Co ważne, w ramach programu, Fundacja nie będzie finansować remontów dróg oraz refundacji już poniesionych kosztów. Jeśli więc Twoje dziecko chodzi do szkoły lub przedszkola, zachęć swoją gminę do startu w programie „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Razem poprawimy bezpieczeństwo uczniów.

Regulamin programu Bezpieczna Droga do Szkoły​
 

bezpieczna droga do szkoły1.jpg 
 
​​​​​​RDD

« powrót