Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Fundacja „ORLEN- DAR SERCA”, VITAY i Yanosik pomagają ratować życie noworodków

10-05-2017  

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim zyskał nowy respirator transportowy do karetki przewożącej noworodki. Zakup sprzętu dofinansowała Fundacja „ORLEN - DAR SERCA”, przekazując szpitalowi blisko 30 tysięcy złotych. Środki zebrano dzięki aktywności użytkowników programu lojalnościowego VITAY oraz aplikacji Yanosik.

 ​

Ostrowski szpital to drugi w województwie wielkopolskim ośrodek zajmujący się leczeniem noworodków z najcięższymi chorobami oraz wcześniaków o skrajnie małej masie ciała. Wszystkie dzieci urodzone w Ostrowie Wielkopolskim oraz regionie południowej Wielkopolski wymagające specjalistycznego leczenia przyjmowane są na ten właśnie oddział. Zespół karetki stale wykonuje transporty noworodków do Ostrowa z innych szpitali, lub z ośrodka ostrowskiego do innych jednostek. Ze względu na intensywność użytkowania, wyposażenie dotychczasowej karetki było już mocno wyeksploatowane. Dzięki użytkownikom programu lojalnościowego VITAY i aplikacji Yanosik oraz wsparciu Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” oddział neonatologiczny w Ostrowie Wielkopolskim zakupił zupełnie nowy respirator, który pomoże ratować życie małych pacjentów.

W imieniu wszystkich kierowców uczestniczących w akcji, przedstawiciele PKN ORLEN oraz Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” przekazali sprzęt medyczny na ręce dyrektora szpitala Pana Dariusza Bierły.

Zakup nowego wyposażenia był możliwy dzięki rozpoczętej w marcu 2015 wspólnej akcji twórców aplikacji VITAY i YANOSIK. W jej ramach każdy z kierowców może zbierać punkty VITAY nie tylko za zakupy na stacjach ORLEN, ale także za zgłoszenia zdarzenia na drodze dokonane w aplikacji Yanosik. Punkty trafiają następnie na wybrany przez kierowców cel charytatywny, który realizuje Fundacja „ORLEN- DAR SERCA”. Dzięki takiej współpracy, Fundacja zakupiła już sprzęt rehabilitacyjny do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie oraz sfinansowała poprawę oznakowania dziesięciu przejść dla pieszych w pobliżu płockich placówek oświatowych.

Ostrów Wielkopolski - 09.05.2017 - 1.jpg

Ostrów Wielkopolski - 09.05.2017 - 3.jpg

Ostrów Wielkopolski - 9.05 -4.jpg

« powrót