Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Przekaż 1% dla Fundacji "ORLEN - DAR SERCA"

24-01-2018  

Twój 1% dla Fundacji „ORLEN - DAR SERCA” to 100% uśmiechu podopiecznych Rodzinnych Domów Dziecka. Każda złotówka zebrana w ramach akcji 1% trafia do dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych. Dzięki zebranym środkom Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” może zorganizować dzieciom z RDD wakacje i ferie, podarować paczki świąteczne, dofinansować leczenie i rehabilitację, a także ufundować stypendia najzdolniejszym uczniom.

 Rodzinne Domy Dziecka (RDD) to wyjątkowe miejsca, w których dzieci pozbawione opieki biologicznych krewnych odnajdują ciepło i spokój. Fundacja zajmuje się RDD już ponad 15 lat. Obecnie, pod opieką Fundacji „ORLEN - DAR SERCA” znajduje się ponad 350 takich placówek, czyli ponad 2500 dzieci.

Fundacja oferuje kompleksową pomoc. Szczególny nacisk kładzie na wyrównywanie szans edukacyjnych wychowanków i wzmacnianiu w nich pewności siebie. Służy temu m.in. program stypendialny skierowany do najzdolniejszych i najbardziej utalentowanych sportowo uczniów. 

Aby odciążyć prowadzących Rodzinne Domy Dziecka w ich trudnej pracy Fundacja przyznaje także darowizny finansowe na terapię i rehabilitację wychowanków, wyprawki szkolne czy obiady. Ponieważ dzieci, które trafiają do Rodzinnych Domów Dziecka często mają za sobą trudne doświadczenia, wobec których nierzadko rodzice zastępczy czują się bezradni, Fundacja organizuje również konferencje naukowe wzmacniające kompetencje wychowawców. Podczas nich opiekunowie nie tylko mogą pogłębić swoją wiedzę teoretyczną, ale wymienić doświadczenia i podzielić się obserwacjami. Wzmacnianiu więzi między domownikami służą z kolei finansowane przez Fundację zimowiska i wakacje, na które wyjeżdżają całe rodziny.

​Twój 1% pomoże Fundacji działać na jeszcze większą skalę! 

Jak przekazać 1% na rzecz FODS?​

Zachęcamy do skorzystania z darmowego programu do rozliczania PIT, dostępnego TUTAJ. W przypadku wypełniania deklaracji samodzielnie, prosimy o wpisanie we właściwym formularzu PIT w rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” numer KRS 0000037031 oraz kwotę nieprzekraczającą wartości 1% podatku należnego (po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół). 

Dziękujemy za Twój Dar Serca! ​

750X200_V1.jpg 

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP. 

« powrót